wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Dane techniczne / Certyfikaty

Dane techniczne / Certyfikaty

Magnes neodymowy to popularna nazwa magnesu trwałego wytwarzanego z wykorzystaniem ferromagnetycznego proszku na bazie związku ND2Fe14B . Termin "magnes neodymowy" przeważnie używany jest w odniesieniu do magnesów spiekanych (otrzymywanych metodami metalurgii proszków). Istnieją także "magnesy neodymowe wiązane", w których magnetyczny proszek Nd2Fe14B spajany jest tworzywem sztucznym. Zazwyczaj magnes neodymowy wiązany posiada strukturę izotropową. Gęstość magnesów neodymowych wiązanych jest mniejsza od gęstości magnesów spiekanych, dlatego ich parametry magnetyczne są znacznie niższe. 


 

Własności magnetyczne - magnesów neodymowych spiekanych.
 

 

alt 
 

  Zastosowanie magnesów neodymowych spiekanych:

-uchwyty magnetyczne
-separatory magnetyczne

-silniki magnetyczne
-prądnice magnetyczne
-zamki magnetyczne
-chwytaki magnetyczne
-serwomotory
-kontaktrony
-siłowniki


-magnetyzery

-zabawki magnetyczne

-uchwyty dla skupu złomu

 

 
 i wiele innych urządzeń gdzie jest potrzebne silne pola magnetyczne.
 

Przykładowe zastosowanie magnesów neodymowych.


Magnesy neodymowe są powszechnie wykorzystywane do budowy prądnic i silników elektrycznych. Wielu z nas sobie nawet nie zdaje sprawy, że dyski twarde znajdujące się w każdym komputerze nie miały by nawet połowy tych osiągów co mają gdyby nie to że ich głowice są budowane na bazie magnesów neodymowych.


 

Nie używaj magnesów neodymowych:  

- w środowiskach kwasowych,


- w pobliżu monitorów, telefonów komórkowych, liczników, zegarków, laptopów.


 

W związku z tym, że nie potrafimy przewidzieć wszystkich niebezpieczeństw związanych z używaniem magnesów neodymowych prosimy o rozsądne i ostrożne postępowanie z nimi. W razie wątpliwości prosimy o kierowanie zapytań do naszej firmy.

 

Certyfikaty:


 
alt
alt
alt
alt
alt
alt

 
alt
alt


  Materiały z jakich są wytworzone zabawki magnetyczne nie zawierają żadnych składników zagrażających życiu i zdrowiu  dziecka. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od szóstego roku życia, możliwość połknięcia małych elementów przez dziecko.
 

  
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl